top of page

Амбідекстричність для тренування мозку

Амбідекстричність і творчий потенціал
Лише 1% людей у ​​світі є амбідекстрами.

Я відношусь до цієї групи "щасливців"😊


Що означає слово амбідекстер? Воно походить від латинського ambi, «обидва», і dexter, «належний».

Ті, хто по-справжньому володіють обома руками, також можуть однаково використовувати свої руки, ноги, очі і навіть моторику свого язика.


Покращення амбідекстрії (або «перехресного домінування») стало моїм хобі.


Які переваги амбідекстрії?

Якщо ви її розвинете, це принесе вам ряд переваг, підвищивши вашу спритність і контроль.


До них належать такі речі, як:


  • Підвищення результатів у різних видах спорту (у боксі та єдиноборствах дозволяє наносити потужні удари обома руками).

  • Краща реакція.

  • Можливість змінювати руку, коли ви втомитеся писати або працювати.

  • Більш рівномірний розвиток м'язів у бодібілдингу.

  • І так далі…


Амбідекстричність для тренування мозку


Є ще цікаві переваги амбідекстрії. Це покращення зв’язку між лівою та правою півкулями через мозолисте тіло (нерв, що з’єднує дві частини мозку) покращує творче та абстрактне мислення. Наприклад, мозок Ейнштейна мав особливо розвинене мозолисте тіло. Між тим, Тесла, Франклін і да Вінчі були обоєрукими, і деякі люди приписують їхню геніальність тому, що вони були обоєрукими/лівшами.


Наш мозок дуже пластичний і змінює форму та розмір у відповідь на тренування. Тренування іншої сторони мозку допоможе збільшити зв’язки на цій стороні, а також розвинути та збільшити мозок загалом. Тоді як у правшів ліва півкуля набагато більша (пам’ятайте, наші руки контролюються протилежними сторонами мозку), у амбідекстрів мозок майже симетричний. Те саме стосується людей із синестезією – вони бачать звуки та відчувають кольори.


Амбідекстрія частіше зустрічається у людей із синестезією та тісно пов’язана з більшою кількістю зв’язків між півкулями, що може призвести до розвитку творчості.
Як стати амбідекстром


Навчання роботи двома руками допоможе розпалити креативність, але не очікуйте, що ви відразу перетворитеся на да Вінчі.


Пам'ятайте, що після цього тренування ви можете втомитися.


Як тренуватися, щоб стати амбідекстром?


Для мене найефективнішою стратегією було щоденне написання невеликої кількості тексту лівою рукою. Не відкушуйте більше, ніж можете прожувати, ставлячи перед собою нереальні цілі - просто пишіть кілька рядків лівою рукою щодня. З часом ви побачите покращення (зверніть увагу, що малювання працює так само).


Інша річ, яка добре працює для мене, це переключення на ліву руку під час використання комп’ютерної миші.


Ви їсте попкорн? Змусьте себе їсти лівою рукою. Це не тільки здорове тренування з перехресним домінуванням, воно також змусить вас докладати більше зусиль, щоб поїсти попкорн. В результаті ви будете їсти менше перекусів! Це засновано на реальних дослідженнях.


Також, ви можете знайти такі поради, як :

лівою рукою почистити зуби або наливати воду в чайник.


Проблема в тому, що такі речі, як наливання води в чайник лівою рукою, легко відразу забути, а чищення зубів лівою рукою займає надто багато часу, та надто незручно і не дуже корисно для ваших зубів.


Цей вид тренувань схожий на тренування м’язів. Тому програму необхідно виконувати регулярно. Це займе всього десять хвилин!


Нагадаю ще раз, про перемикання миші, тому що це запам’ятовується і не надто нав’язливо. Якщо ви дійсно хочете виконувати більше вправ для лівої руки, вам доведеться змусити себе запам’ятати їх. Це можна зробити, наприклад, купивши ножиці для лівої руки і викинувши старі (або навпаки, якщо ви лівша), або обернувши бинтом свою головну руку на день, коли у вас немає ніяких важливих справ.


Але найкращий спосіб – писати щодня. Це чудовий спосіб побачити, як ви поступово вдосконалюєтеся, і дуже приємно спостерігати за вашим прогресом протягом кількох місяців.


38 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page