Тест 16 асоціацій Юнга
Тест асоціацій Юнга може проводитися при проблемі в будь-якоій життєвій сфері та з будь-якого питання, на яке ви ніяк не можете знайти відповідь.

Ця вправа дозволяє звернутися до своєї підсвідомості (несвідомого) і таким чином по-новому поглянути на проблеми, зрозуміти свої справжні бажання, мотивації та причини. Як відомо, свідомістю ми розуміємо, усвідомлюємо далеко не все, що нами насправді рухає, що нас турбує, що нам заважає, і вправа «16 асоціацій Юнга» відкриє цю завісу. Іноді завдяки цьому стає зрозуміло, що і проблеми, і рішення лежать у зовсім інший площині, ніж здається на свідомому рівні. Тест допоможе знайти внутрішні конфлікти чи блоки, страхи, негативні почуття чи установки, які заважають досягти бажаного.
Щоб вправа на асоціації Юнга показала свою ефективність, при проходженні важливо бути максимально чесним та відкритим із собою.
Також налаштуйтеся на роботу з образами та на їхню інтерпретацію. На відміну від більшості тестів, тут ви не отримаєте конкретної розшифровки на кшталт «Ви набрали 5-10 балів, отже, ви інтроверт».
Фактично вся робота з розшифровки ляже саме на вас, тому що ніхто не знає вас, вашу особистість, ваше минуле і власне ваше питання краще за вас самих.

Як виконувати асоціативний тест Юнга?
Для виконання цього тесту-вправи вам знадобиться аркуш паперу та олівець. Важливо, щоб під час проходження вас ніхто і ніщо не відволікало, і ви могли повністю поринути у свої думки. Опис кроків та розшифровка до тесту дано під спойлерами. Я рекомендую спочатку виконати поточний крок, а потім відкривати спойлер до наступного.
Крок 1
Коротко сформулюйте проблему, на яку ви шукаєте рішення. Наприклад, "Відносини з партнером/батьками", "Проблеми з колегами" або просто "Колеги", "Партнер", "Батьки" і т.д.
Крок 2
У стовпчик запишіть 16 асоціацій до вибраної проблеми/теми. Пишіть усе, що спадає на думку, навіть якщо з логічного погляду це здається смішним, абсурдним, з іншої теми та ін. Асоціацій має бути саме 16 – пронумеруйте їх.
Крок 3
З'єднайте парами сусідні асоціації (1 і 2, 3 і 4, 5 і 6, 7 і 8 і т.д.) і придумайте до кожної пари асоціацію, що об'єднує їх. Їх має вийти 8. Новозаписані слова/поєднання також об'єднайте у пари та запишіть спільні асоціації для них. І так, доки у вас не залишиться одна асоціація – ключове слово/поняття.
Ваші записи мають виглядати приблизно так:

Крок 4
Отримане ключове слово є той самий головний образ, головна асоціація, яку вам посилає підсвідомість. Саме від неї варто відштовхуватися. Повторюсь, що фактично інтерпретувати результат можете лише ви (за потреби – разом із психологом). Важливо подумати та зрозуміти, чому виник саме такий образ. Про що він вам каже? Це може бути справжня мотивація чи бажання, прихований страх, внутрішня перешкода чи установка, яка вам заважає, проблема, схована начебто зовсім в іншій області. Зверніть увагу на те, чи область вашого питання збігається і сфера, в якій лежить ключове слово. Якщо не збігається, то із чим це може бути пов'язане?
Також корисно проаналізувати стовпці слів, що виходять. Кожен стовпець – це фактично занурення у несвідоме крок за кроком. Ми вже обговорили ключове слово, подивимося на слова перед ним.
Зазвичай перші 16 асоціацій (перший стовпець) – поверхневий рівень. Тобто те, що пов'язане з цим питанням на більш менш свідомому рівні. Це можуть бути ваше ставлення до проблеми, її сприйняття на свідомому рівні, зовнішня мотивація та зовнішні цілі (як свої власні, так і нав'язані ззовні), соціальні та громадські установки, яких ви дотримуєтеся (або не дотримуєтеся, але вони вас турбують) .
Другий стовпець – усвідомлювані мотивації, усвідомлювані страхи, перешкоди, бажання та цілі, які стоять за поверхневим рівнем. Це те, що ми більш-менш фіксуємо на свідомому рівні, те, над чим ми розмірковуємо, що думаємо про це питання. Дані асоціації зазвичай показують, що нас мотивує, що стоїть за «свідомими» цілями, у тому числі ввібрані громадські установки, стереотипи, якими ми керуємося, тощо.
Третій стовпець – зазвичай це менш фіксовані свідомістю почуття, бажання, мотивації, мети, страхи тощо. Тут можуть відбиватися наші справжні почуття, думки, емоції та бажання, пов'язані з цим питанням.
Четвертий стовпець - несвідомі страхи, проблеми, блоки, перешкоди, що заважають досягненню цілей. На цьому етапі можуть виявлятися внутрішні конфлікти та протиріччя, непророблені проблеми з минулого, які відбиваються на сьогоденні, та ін.
Також подивіться на те, чи позитивні чи негативні слова ви написали в кожному стовпці і на те, чи збільшується позитив/негатив від стовпця до стовпця. Якщо так, то подумайте, з чим це пов'язано у вашому випадку? Чи викликали якісь асоціації особливо позитивний, мотивуючий відгук? Сфокусуйтеся на них.
Як зрозуміти результати асоціативного тесту
Проаналізуйте також які з асоціацій безпосередньо ваші, а які привнесені ззовні. Чи дійсно ви підтримуєте привнесені установки або скоріше побоюєтеся йти наперекір суспільству/близьким? Приклади подібних установок – «Потрібно обов'язково вийти заміж і народити дітей» (кому потрібно? Одна справа – якщо ви самі цього хочете, та інша – якщо це нав'язані установки, які особисто вам насправді є неблизькими); «Великі гроші бувають лише у злочинців, їх не можна заробити чесно» (якщо вам здається, що не варто й намагатися заробляти більше, ніж зараз, але при цьому ваша мета пов'язана саме з грошима, почитайте про крабовий менталітет і про вивчену безпорадність). Можливо, саме такі установки створюють внутрішній конфлікт.

Подарунки
На подяку тим, хто дочитав до кінця та пройшов тест, я запрошую на безоплатну першу зустріч-знайомство
Якщо у вас є якісь питання, пишіть, я з радістю відповім вам!