top of page
Image by Kaitlyn Baker

ПЕРЕВАГИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ОНЛАЙН

ShapaShaff School, Наталія Балик

Консультації коуча та психолога онлайн від очної консультації відрізняються лише способом, за допомогою якого відбувається спілкування між спеціалістом і клієнтом. А саме, за допомогою сучасних способів зв'язку, таких як Skype, Telegram, WhatsApp, Zoom та інші. Для відео-консультації обов'язковими умовами є наявність веб-камери та ізольованої від інших людей кімнати. Для чату або листування з психологом достатньо мати лише девайс для передачі даних (смартфон, планшет, ноутбук, пк…) та відповідне програмне забезпечення.

Переваги.

  • По-перше, перша, як і наступні сесії, проходитимуть у комфортній для вас обстановці, немає необхідності звикання до нового місця (офісу/кабінету психолога), що допомагає розслабитися та відчути психолога швидше, ніж на очній сесії.

  • По-друге, це економія часу на дорогу в один і в інший бік.

  • По-третє, гнучкість розкладу, простіше узгодити дату та час із психологом.

  • По-четверте, як правило, менша вартість самої консультації. Більше того, ви менше витрачаєте вже з урахуванням догори туди й назад, що досить критично для життя у великих містах.

  • І, нарешті, по-п'яте, своєчасність професійної допомоги, коли ви гостро її потребуєте.

!!! Ефективність психологічної допомоги онлайн не нижче ефективності очної зустрічі

У яких випадках проходження психологічних чи коучинг консультацій має бути саме онлайн?

Найчастіше за психологічною допомогою онлайн звертаються люди з таких причин:

• Люди з щільним графіком роботи, коли немає можливості виділити 2–3 години на очну зустріч (включаючи час на дорогу);


• Це, в основному, молоді люди, які живуть в іншій країні, де немає україномовних чи російськомовних психологів, або їх послуги занадто дорогі;


• Люди з маленьких міст, де немає спеціалістів, які відповідають певним критеріям;


• Молоді мами з маленькою дитиною, яку не можна залишати надовго одного чи немає можливості, щоб хтось за нею наглядав ті самі 2–3 години (включаючи час на дорогу);


• Люди, які не готові до очної зустрічі з психологом, коучем;


• Люди у яких з якихось інших причин можливості переміщення обмежені;


• Люди, яким не потрібна тривала терапія, а необхідна лише консультація психолога чи коуча (1–2) сесії для вирішення певної проблеми, потрібна допомога у вирішенні відповіді на запитання;


• Люди, яким вкрай важлива анонімність. Отримання психологічної допомоги онлайн передбачає можливість запису до психолога або коуча без реєстрації. Достатньо вказати ім'я або псевдонім, які автоматично відправляться самому психологу, бажаний спосіб зворотного зв'язку та номер телефону для зв'язку з психологом.

Види консультації психолога, коуча онлайн

На даний час є безліч форматів консультації з психологом онлайн: відео-консультація, листування через чат (месенджери) та E-Mail листування.

Відео-консультація – найпоширеніший формат консультації. Передбачає візуальний контакт психолога та клієнта за допомогою вищезазначених засобів зв'язку.

Чат із психологом — це новий формат. У деяких випадках людям, які потребують допомоги чи підтримки психолога, комфортніше розпочати спілкування через листування. Тому багато причин: стиснення, ненормований робочий графік, відсутність можливості усамітнитися для голосового або відео-спілкування.

У такому чаті психологу та клієнту складно відчути один одного, проте цей інструмент може подолати деякі бар'єри, що виникають на початку терапії.

E-Mail листування - новий та цікавий вид онлайн-консультації. Клієнти обирають саме цей режим спілкування з великими змістовними листами. Вони можуть точно бути анонімними, бо найлегче завести додоткову пошту для такого листування. Також, у момент написання листів, часто відповіді приходять до клієнта ще у моменті складання листа - бо коли ми прописуємо проблему ми її вже краще бачимо і розуміємо.

bottom of page