top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ГРУПА ПІДТРИМКИ "RISE"

"Я понял одну простую истину: она в том, чтобы самому делать чудеса."

Александр Грин

Це простір, у якому ми маємо можливість ділитися досвідом, складними переживаннями, хворобливими почуттями. Це місце, де збираються люди, які мають інтерес до себе, до свого життя, до своїх відносин. Люди, які переживають складнощі, конфлікти, внутрішні суперечності. Група допомагає сформувати внутрішній простір, без якого неможливо впоратися з тяжкими почуттями, емоційними проблемами.

Це процес взаємодії. Тобто ви спілкуєтеся в групі і починаєте розуміти, що все, що відбувається, схоже на те, що відбувається у вашому житті. З однією важливою відмінністю – інші учасники говорять вам те, про що близькі вважають за краще мовчати.

Багато що для нас є проблемою, з чим ми не можемо впоратися, проявляється і на групі. Це один із найдієвіших шляхів пізнання себе та зміни відносин з іншими людьми.

Група допомагає впоратися зі складними життєвими ситуаціями, пережити і переробити хворобливий досвід та пов'язані з ним почуття та переживання болю, почуття непотрібності, знедоленості, незадоволеності.

Інша сторона нашої роботи – це можливість особистісного зростання для учасників, більших досягнень у житті. Робота групи дає досвід реалізації найконструктивніших способів справлятися з життєвими труднощами. Участь у групі психологічної підтримки та особистісного зростання дає шанс навчитися співчуванню та співпереживанню СОБІ та іншій людині.

Навіщо потрібна психологічна група підтримки?

Для того, щоб досліджувати непрості теми, відчути підтримку, побачити себе очима іншої людини. Тут не потрібно відповідати чиїмось очікуванням і «тримати обличчя», тут нікого не закликають кохати і бути «хорошим». Можна злитися, сумувати, плакати, сміятися, говорити дурниці. Можна відчувати до людей різні почуття, не боятися цього та бачити, як це озивається в інших. Тут можна зосередитись на собі.

Група – це місце, де різні люди допомагають один одному думати про себе, про свої почуття та бажання. Група як «система дзеркал», що дає об'ємне уявлення про себе. Досвід стосунків з іншими людьми, отриманий у групі, стане вам великою підказкою у звичайному житті.

Така робота поступово призводить до значних змін, відбувається звільнення від соціальних штампів, особистих та колективних стереотипів. Це дозволяє розвинути здатність до вільного мислення, спонтанного самовираження, здатності бути живим, відчуваючим та емоційним без відчуття втрати кордонів та самоконтролю, розвивається здатність справлятися зі складними почуттями сорому, вини, агресії, страху, які неминуче виникають у житті.

Що відбувається на терапевтичній групі?

Насамперед у групі працюють з актуальними запитами, переживаннями учасників. Вони самі задають напрям, який для них важливий на даний момент. У процесі розмовляють, сперечаються, моделюють ситуації, проводять експерименти, досліджують себе.

Групова терапія тим і хороша, що в ній так само, як і в житті ... неможливо передбачити події і уникнути труднощів. Все – як у житті.

Групова терапія – дуже цікавий процес!


Також я використовую МАК карти та арт-терапію в процесі роботи з учасниками.

Чи є у терапевтичної групи правила?

Так. Вони обговорюються учасниками групи на самому початку роботи, є два основні базові правила:


1. Конфіденційність. Все, що відбувається у групі не виходить за її межі. Це правило захищає учасників групи від зовнішнього світу, дає можливість говорити про себе чесно без побоювань, що слова стануть плітками і будуть почуті будь-ким за межами групи.


2. Заборона фізичного насильства. Це правило захищає учасників один від одного і дає можливість навчитися вирішувати складні ситуації з допомогою слів, а не за допомогою дій.

Чого не буде на терапевтичній групі?


Оцінок, моралі, засудження, примусу, насильства.


Як подбати про себе?


Ви можете будь-якої миті сказати «стоп!», якщо не захочете стикатися з чимось, що відбувається на групі. Ви можете зупиняти запитання, висловлювання, адресовані вам, можете звертатися до мене (ведучої) за допомогою. Кожен учасник має власний темп психологічної роботи.

Переваги нашої терапевтичної, психологічної групи підтримки "Rise":

  • Це досвід різноманітного спілкування, різних зустрічей, знайомств та їх продовження, через який ми знаходимо справжній інтерес до себе та іншої людини.

  • Можливість для дослідження себе з тим, щоб краще зрозуміти те, що відбувається у Вашому житті, з Вашим життям, тому відбувається так, а не інакше, і зовсім не так, як хотілося б.

  • Ви можете зрозуміти витоки незадоволеності життям та собою, завдяки чому зросте Ваша здатність вплинути на це, змінити якість життя.

  • Це можливість розширити свої комунікативні можливості, покращити якість спілкування.

  • Через спілкування у групі, зіткнення з різними людьми, думками, поглядами, розвивається Ваша здатність бачити множинну перспективу, розширюється бачення та розуміння себе та світу загалом.

  • Розвивається Ваша здатність справлятися з тяжкими переживаннями, хворобливими почуттями, руйнівними емоціями.

  • Здатність відчути у собі життя, свободу та впевненість.


Участь у психологічній групі дає Вам безцінний досвід, на який Ви зможете спиратися у житті – у професійних, ділових та особистих стосунках

Інформація про роботу терапевтичної, психологічної групи підтримки "Rise"

Заняття психотерапевтичної групи відбуваються на регулярній основі раз на тиждень.


Тривалість сесії 1,5-2 години.

Склад групи трохи більше 8 учасників.


Група працює на стабільній та постійній основі, що є важливим для створення простору саморозкриття, довіри, відчуття безпеки та прийняття.


Наша група повільно відкрита, Ви можете приєднатись до роботи групи за наявності вільних місць. Робота такої групи починається від трьох осіб.

За потреби можна отримати індивідуальну підтримку у ведучої групи.


Перед початком роботи в групі проходить попереднє інтерв'ю з ведучим - ми обговорюємо цілі, правила роботи групи, які Вас цікавлять питання.

Щотижнева психологічна група (регулярна група 1,5-2 години на тиждень):

Онлайн. Вечірня група. Група створюється, можна приєднатися (нижче кнопка предзапис).

Групу веде

Балик Наталія – психолог, креативний коуч, Тренер Творчих Ментальних Станів, спеціаліст по роботи з МАК, арт-терапевт.


Вартість участі у терапевтичній групі 250 грн. (30zlt) - 2 години групова сесія. (4 тижні 1000грн/125zlt)

bottom of page