top of page

Як навчитися просити про допомогу?

Оновлено: 13 черв. 2022 р.

У світі довколо нас багато інших людей, ми постійно взаємодіємо з ними. Прохання про допомогу - природна і проста дія, адже ми істоти соціальні - та й разом можливо куди більше, ніж самотужки. Незважаючи на це, для величезної кількості людей це стає неймовірно складним, часом не можливою дією.


Як це виправити?


Знайти причину, що змушує боятися просити про допомогу. У цьому можуть допомогти наступні питання:


- Важко просити взагалі чи якоїсь конкретної людини/людей?

- Завжди було важко чи це щось нове?

- Чого я боюсь? Відмови чи згоди?

- Яким було ставлення до допомоги в сім'ї?


Навчитися говорити "ні"


Як не дивно, якщо людина не вміє відмовляти - вона боїться і просити, тому що їй здається, що інша людина погоджується допомогти тільки тому, що не може відмовити, а насправді допомагати зовсім не хоче. Відповідно, якщо навчитесь відмовляти - зрозумієте, що це може зробити будь-хто.


Усвідомити, що прохання – це прояв довіри до іншої людини


Часто нам справді приємно допомогти іншому, тому що це дає можливість реалізувати свої добрі наміри. До того, кому ми можемо допомогти, ми навіть ставитись починаємо інакше – тепліше. Що якщо, запитуючи про допомогу, ви даєте іншому можливість реалізувати ті самі почуття?


Тренуватися


Так-так, це така ж навичка, а будь-яка навичка формується з багаторазовим повторенням однієї й тієї ж дії. Якщо щодня (ну або хоча б регулярно) звертатися до кого- небудь з невеликим проханням, потрібна вам навичка прокачається.

І найголовніше. Вміти просити про допомогу - важливо. Це не дурість і не визнання своїх слабкостей, а необхідний скілл для покращення свого життя.21 перегляд0 коментарів

Commenti


bottom of page